Co mne zaujalo

Stránky o tom co mne právě zaujalo.

Z diskuze...

Zaujalo mne

Jízdenka po telefonu za příplatek

České Dráhy - TeleTiketOd 1. srpna 2007 je možné nakupovat jízdenky prostřednictvím telefonu bez ohledu na to, kde se cestující právě nachází - ve vlaku, na letišti, v taxíku, v daleké cizině či doma. Stačí mít po ruce pouze telefon a platební kartu. Pilotní projekt začíná prodejem jízdenek na vlaky SuperCity (© České Dráhy) . Postupně bude nabídka jízdenek rozšířena také na vlaky EC a IC.

Nová služba nadstandardního odbavení je určena všem, kdo už znají termín své cesty nebo například zjistili, že potřebují náhle odjet do Ostravy, Brna či Prahy a nechtějí riskovat vyprodání spoje. Je určena také těm, kteří přes den během obchodních jednání nemají možnost dostat se k internetu a potřebují si třeba zajistit jízdní doklad s rezervací pro cestu zpět. Nákup jízdenky lze realizovat odkudkoli a zákazníkovi stačí, když má mobilní nebo pevný telefon a embosovanou platební kartu MasterCard, Visa či Diners Club.

Vzhledem k tomu, že se jedná o nadstandardní službu komfortního odbavení, je k celému uskutečněnému nákupu (nehledě na počet jízdenek) účtován jednorázový servisní poplatek ve výši 100 Kč. Nákup přitom může uskutečnit i  ten, kdo sám nakonec nebude cestovat – tedy například asistentka. Ta může například na firemní kartu vystavenou na své jméno zakoupit jízdenku, na kterou následně bude cestovat ředitel společnosti.

zdroj: www České Dráhy  

české slovo anglicky význam
coupon formulář na sázení, sázenka
tele calf mládě skotu resp. turovitých savců obecně, mládě samičího pohlaví se nazývá jalovička, samčího pohlaví býček.
Žádné komentáře
 
... a to je konec.