Co mne zaujalo

Stránky o tom co mne právě zaujalo.

Z diskuze...

Zaujalo mne

Návštěvy se nesníží, poplatek je nízký?

[Václav Moravec, Rádio Impuls] Vy počítáte s tím, že se v příštím roce na poplatcích vyberou zhruba čtyři miliardy korun a zároveň, že se návštěvy pacientů u lékaře sníží o deset procent. Když to nevyjde a bude to nižší číslo než 10 procent, uvažujete o tom, že byste v budoucnu ty poplatky mohli zrušit? Je taková varianta ve hře?
[Tomáš Julínek, ministr zdravotnictví] Já si myslím, že tenhle odhad je opravdu při zemi, my předpokládáme spíš větší efekt a já doufám, že bude fungovat. Z logiky věci by to znamenalo, že ten poplatek je příliš nízký, to vám prostě říkám na rovinu.

Tomáš Julínek v Impulsech Václava Moravce, 22. listopad 2007 18:20
Metro, pátek 23. listopadu 2007


Poplatky ... jenže když mi lékař řekne, že mám přijít na kontrolu za měsíc, tak přijdu. Poplatek nepoplatek. Já totiž nevím, je-li to nutné. A nebo zda je kontrola dostačující až za tři měsíce. Někteří lékaři tak naopak mohou přispět ke zvýšené návštěvnosti svých ordinací, když při každé budou moci "vyšetřit" pacienta a vybrat od něj 30 korun které zvýší jejich příjem. Pokud mne lékař nebude zvát na kontrolu každý týden, tak na tu kontrolu přijdu. Já se totiž bojím ...

Žádné komentáře
 
... a to je konec.