Co mne zaujalo

Stránky o tom co mne právě zaujalo.

Z diskuze...

Zaujalo mne

Originální rada ministerstva dopravy

Ministerstvo dopravy má novou originální radu pro lidi, kterým vadí, že vlaky Českých drah mají často zpoždění: Když vám to vadí ...

Hospodářské noviny

 

 

Ministerstvo dopravy má novou originální radu pro lidi, kterým vadí, že vlaky Českých drah mají často zpoždění: Když vám to vadí, jeďte autem.

Svědčí o tom příběh Rostislava Štěničky, který denně jezdí do práce vlakem z Malešova do Prahy. Když si stěžoval, že vlak má často zpoždění až tři čtvrtě hodiny, na ministerstvu dopravy mu odpověděli svérázně: "Doporučujeme Vám prověřit u zaměstnavatele možnost využití pružné pracovní doby, která by byla ideálním řešením při Vašem dojíždění. Pokud z Malešova dojíždí do Prahy více občanů, doporučujeme využívat společně dopravu osobním autem."

Odpověď z odboru drah ministerstva dopravy, který je spojkou ke státní akciovce České dráhy, navíc přišla v den, kdy dráhy představily změny, kterými chtějí zvýšit komfort cestování. "Nevím, co si mám myslet. Vlakem jezdit musím. Na to, abych jezdil autem, opravdu nemám," kroutí nad reakcí hlavou Rostislav Štěnička.

Poté co se o případ začaly zajímat HN, ministerstvo začalo couvat. "Stanovisko zaslané elektronickou poštou nebylo oficiální. Šlo o subjektivní vyjádření odeslané bez konzultace s nadřízenými," žehlí problém šéf odboru drah Jaroslav Souška.

České dráhy se stěžovateli nakonec omluvily. Za zpoždění na zmíněné trati prý můžou stavební práce.

Hospodářské noviny, 20. 11. 2007


From: utv0130@mdcr.cz [mailto:utv0130@mdcr.cz]
Sent: Monday, November 19, 2007 10:23 AM
To: Štěnička Rostislav
Subject: RE: stížnost

Vaši stížnost jsme postoupili řediteli odboru kontroly a řediteli odboru provozování dráhy generálního ředitelství ČD, a. s. k přímému vyřízení. Doporučujeme Vám prověřit u Vašeho zaměstnavatele možnost využití pružné pracovní doby, která by byla ideálním řešením při Vašem dojíždění. Dále pokud z Malešova dojíždí do Prahy více občanů, doporučujeme využívat společně individuální dopravu osobním autem.

Hromadná doprava na uvedenou vzdálenost bude realizována vždy s přestupy na dálkové spoje a nebezpečím jejich nevčasné jízdy. Určité zlepšení lze očekávat po dokončení investiční akce tzv. Kutnohorský oblouk a zavedení přímých zrychlených vlaků Praha - Kutná Hora-město a zpět v taktovém intervalu, což se předpokládá po roce 2010.From: Štěnička Rostislav
Sent: Friday, November 16, 2007 3:21 PM
To: 0130/1 - pošta útvaru
Subject: stížnost

Dobrý den,

Dne 5. 11. 2007 jsem žádal na informacích zpožděnku na vlak Cassovia 422, který měl dorazit v 8:30, ale dorazil v 9:00. V Praze hl mi na zpožděnku bylo napsáno pouze 10 min, musel jsem na to paní na informacích upozornit, že je to spatně . Po nevlídném pohledeu mi paní napsala zpožděnku jinou.

Bohužel toto není ojedinělý případ, již se mi to stalo asi 5x.

Bohužel to není vše ! A by toho nebylo málo, tak ten stejný den při cestě domů se vlak R613 zastavil cca 500 m od nádraží Kutná Hora hl a stál tam cca 45 min! Nikdo se neobtěžoval nám oznámit, co se děje. Po 40 minutách jsem se vydal hledat průvodčího. Narazil jsem na něj v druhém vagonu a teprve potom začal obcházet vlak a oznamoval, ze nejde přehodit výhybka. Proč nepoužil rozhlas? Proč informoval cestující až po 40 minutách? To se mi zdá trochu dlouhá doba.

Další perličkou je, že vlak os19217, který jede směr Zruč nad Sázavou, nepočkal, tudíž jsem musel čekat na vlak Os 19219, který odjíždí až v 21:03, což je 2:10 min.

Také se mi nelíbí, že vlak Cassovia R 422 má zpoždění každý den, a to v intervalu 15-45 min. Dojíždím denně, a to z Malešova do Prahy hl a nemám jinou možnost než jezdit právě tímto vlakem. Nevím, jak dlouho bude můj zaměstnavatel tolerovat mé pozdní příchody, a jezdit vlakem o 1:30 dříve opravdu není řešení, protože i můj čas něco stojí.

Občas jezdím R 670 a už i ten začíná mít zpoždění 10 min v Kutné Hoře a 30 min v Praze hl. Připadá Vám to v pořádku? Můj čas nic neznamená?

S pozdravem
Rostislav Štěnička
Žádné komentáře
 
... a to je konec.