Co mne zaujalo

Stránky o tom co mne právě zaujalo.

Z diskuze...

Zaujalo mne

Nejvíce berou lidé v Praze, 26 429 korun. Dotahují je Středočeši s téměř 22tisíci.

Kuřáci si v českém vlaku mohou užívat svou vášeň jen do konce listopadu. Od prosince totiž bude platit ve vlaku zákaz kouření. Od 9. prosince 2007 budou všechny vlaky provozované Českými drahami nekuřácké.

110 let Dopravního podniku hlavního města Prahy ukazuje výstava 110 historických fotografií z počátkůměstského dopravního podniku od 4. září do 5. října 2007 - vestibuly stanic metra MALOSTRANSKÁ (A), MŮSTEK (A), MUZEUM (A – C), FLORENC (C) a VYŠEHRAD (C).

Agrární komora předpovídá mnohem dražší potraviny. V dohledné době by kvůli vysoké globální poptávce po obilí mohly ceny vzrůst až o čtvrtinu.

Sobotní podvečer přinesl závažný zádrhel v pražské hromadné dopravě. Zhruba čtyřicet minut vůbec nejezdilo metro. Technici podzemní dráhy už znají důvod výpadku, který v historii metra nemá obdoby.

České Dráhy - TeleTiketOd 1. srpna 2007 je možné nakupovat jízdenky prostřednictvím telefonu bez ohledu na to, kde se cestující právě nachází - ve vlaku, na letišti, v taxíku, v daleké cizině či doma. Stačí mít po ruce pouze telefon a platební kartu. Pilotní projekt začíná prodejem jízdenek na vlaky SuperCity (© České Dráhy) . Postupně bude nabídka jízdenek rozšířena také na vlaky EC a IC.

Nová služba nadstandardního odbavení je určena všem, kdo už znají termín své cesty nebo například zjistili, že potřebují náhle odjet do Ostravy, Brna či Prahy a nechtějí riskovat vyprodání spoje. Je určena také těm, kteří přes den během obchodních jednání nemají možnost dostat se k internetu a potřebují si třeba zajistit jízdní doklad s rezervací pro cestu zpět. Nákup jízdenky lze realizovat odkudkoli a zákazníkovi stačí, když má mobilní nebo pevný telefon a embosovanou platební kartu MasterCard, Visa či Diners Club.

účtenka NěmeckoZáloha pro podporu vratných obalů  se platí za tzv. jednocestné nápojové obaly (nevratné) a je v Německu 0,25 Euro. Ministerstvo životního prostředí podle Mladé fronty Dnes uvažuje o tom, že by podobně jako v některých evropských zemích zavedlo povinné zálohy na plastové láhve. Zálohy za PET láhve platí lidé například ve Skandinávii či v Německu.

 

Ačkoli se podle oficiálního vyjádření nakladatelství Albatros, které má výhradní právo na publikování posledního dílu o čarodějnickém učni Harrym Potterovi v češtině, chystá vydání překladu až na konec tohoto roku či začátek roku 2008, na internetu se již objevily dva neoficiální české překlady. Tým Fénix zveřejnil na blogspot.com více než třicet kapitol, přičemž u některých jsou dostupné i jejich slovenské verze.

1  
2  
3  
4  
 
... a to je konec.